Kurumsal

istanbul halı yıkama, halı yıkama, halı tamiri, koltuk yıkama, istanbul, halı temizliği, koltuk temizliği,
PUSULA HALI YIKAMA Hakkında Detaylı bilgi alabileğiniz web sayfası. İstanbul Halı Yıkama Firması Pusula Halı Yıkama olarak; 1999 yılından günümüze kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden istanbul un tüm ilçelerine ücretsiz servis aracımız ile, halı yıkama, halı tamiri, koltuk yıkama ve yerinde yıkama hizmeti vermekteyiz.

Pusula Halı Yıkama 1999'dan beri halı çeşitlerini iyi bilen, bilgi ve donanımı yüksek ve dünyada halı yıkama üzerine çıkan tüm yeni teknikleri ilgiyle takip eden ekibiyle hizmet vermektedir.

Büyemizde çalışan ustalarımız oldukça tecrübeli olup ayrıca halılarınızı yıkamak için son teknoloji ürünü olan ve Türkiye’de sadece 2 firmada bulunan makineleri kullanmaktadır.

Halılarınız yıkandıktan sonra tamamen izole edilmiş kapalı kurutma odalarında kurutulur ve dış etkenlerin tümünden korunur. Firmamız, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmakta olup bizlere 7/24 hizmet veren call center numaramızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere 15 yıllık tecrübemizle en iyi hizmeti vermekten mutluluk duyacağız.


İstanbul Pusula Halı Yıkama, Otomatik Makinalarla, Bol Köpüklü, Hijyenik Halı Yıkama Hizmetleri.

Halı Yıkama

        Pusula halı yıkama firmasının sahibiyim bu sektörde tam olarak 20 yıldır çalıştım. Çocukluğum halı yıkama fabrikasının yanında bulunan bir sokakta geçti okula giderken büyüklerimiz hep sorardı büyüyünce ne olacaksın diye çocukların verdiği cevaplarla aynıydı benim verdiğim cevapta bazen doktor derdim bazende öğretmen hiç aklıma gelmezdi halı yıkama sektörüne girip bu işi yapacağım. Sokağımızda bulunan halı yıkama fabrikasında dayılarım çalışıyordu o zamanlarda evlerden halı toplanıp yıkama işlemi yapılmıyordu ne İstanbul da nede Türkiye de, sokağımızdaki fabrikaya Türkiye de dokunan tüm el dokuma ham halılar kamyonla getirilip halı mağazalarında, kapalı çarşıda satılıcak hale getirilebilmesi için ilaçlı yıkama yapılıyordu. Aradan yıllar geçti ben çocukluğumda söylediğim gibi ne doktor nede öğretmen olamamıştım sokağımızda bulunan halı yıkama fabrikası artık eskisi gibi iş yapamıyordu çünkü anadoluda ve türkiye genelinde dokunan halıların yanlarına halı yıkama fabrikaları açıldığı için fabrika sahibi firmasını devretti fabrikayı alan kişi abim idi 1995 yılında abim sayesinde bende halı yıkama sektörüne işçi olarak adım attım, önce servise çıktım bir müddet sonra fabrikanın usta başı ile kapalı çarşı müşterilerimizden yıkanacak halıları toplamaya başladığım andan itibaren halıyı tanıdım.

        Oysa halı önceden benim için yere serilen ayaklarımızı soğuktan koruyan bir eşyadan farksızdı ne kadar yanılmışım, halı bazen genç bir kızın aşkını ilmek ilmek halıya yansıtarak dokuması, bazen geleneklerin örf ve adetlerin motifler halinde işlenmesi, tarihi doku ve geçmişi yalın haliyle yansıtması imiş sonra halıların cinslerini öğrendim ustalarımdan.

  • halı yıkama
  • istanbul halı yıkama
  • halı yıkama istanbul
  • istanbul halı yıkama fabrikası
  • halı yıkama fabrikası
  • halı yıkama fabrikaları
  • halı yıkama servisi
  • istanbul halı yıkama servisi
  • halı yıkama firması

        Atatürk açmış hereke halılarının dokunduğu atölyeleri öğrendim ki dünyanın en kaliteli ipek dokuma halısı hereke ipek halıları imiş sonra, bünyan halıları, develi halıları, ladik halıları, uşak halıları, antik halıları, afgan halıları, iran halıları, tebris halıları, selçuklu halıları, nain halıları gibi değerli el dokuma halıları görme tanıma şansım oldu evet bu halıları öğrendim ama bizim işimiz halı yıkama işi bunlar nasıl yıkanırdı? Şanslıydım fabrikamızda bu işin en iyileri ermeni asıllı halı yıkama ustaları çalışıyordu ki sağ olsunlar bana yıkama işlemlerinin tüm ayrıntılarını yanlarında çalışarak öğrettiler tabi o zaman sektörde makine parkuru şimdi olduğu gibi değildi halılar havuz sisteminde yıkanmakta yıkamadan önce tahta rulo şeklindeki toz dolaplarında döndürülerek tozlarından arındırılmaktaydı. Yıkanan halılar gelberi yapılır davul şeklindeki halı sıkma makinelerinde sıkılırdı sonrasında da içinde odun sobası olan odalara asılarak kurutulurdu, şimdi ise tam otomatik makineler ile halıların hem üstü hemde altı yıkanmakta otomatik makineler ile tozları alınmakta kapalı kurutma odalarında klima sistemleri ile kurutulup paketleme makinelerinde kontrol yapılarak servise hazır hale getirilmektedir.

        Bende tüm bu işleri mutfağında öğrendikten sonra 2005 yılında kendi firmam olan Pusula Halı Yıkamayı açtım. Halı yıkama işi bir zanaattır her halının yıkama tekniği farklıdır el dokuma halılarının çoğunun ipleri kök boyaları ile boyanmaktadır yanlış yapılacak bir yıkama halının renklerinin birbirine karışmasına sebebiyet verir. Ne yazık ki günümüzde halı yıkama firmasıyım diye orta dolaşan değerli el dokuma halıları biz yıkarız diye alıp bozan sonrada halıyı bırakıp kaçan karşınızda muhatap bulamadığınız merdiven altı birçok firma var, bunların önüne şuanda yasal anlamda bir engel ve yaptırım konulmadığı için hiçbirşey yapılamıyor. Halı yıkatmak istediğinizde lütfen seçici olunuz telefonda halınız hakkında sorular sorup cevaplar almaya çalışınız, fiyat olarak ucuz olan firmalardan uzak durunuz, fatura isteyiniz.